81 dnů do Vánoc ♥

Ve světě

Eiffelovka na Vánoce :)

19. prosince 2012 v 20:22 | Peťule*
Nádherný : )

Aňa Geislerová - Vánoce

11. listopadu 2012 v 9:43 | Peťule*
Herečka Aňa Geislerová si oblíbila na Štědrý den klasické menu, jejím nejoblíbenějším je rybí polévka, méně pak smažený kapr a salát. "Druhý den u pohádek je ale studený kapr nejlepší. Z cukroví leda tak vanilkové rohlíčky. U nás v rodině je tradiční ovocný salát se šlehačkou a vlašskými ořechy," řekla Geislerová.

PS.má ráda stejný jídlo co já :D hlavně teda tu poslévku tu zbožňuju ;) =**

Vánoční trhy 2012

4. listopadu 2012 v 15:25 | Peťule*
zdroj: Teres

PRAHA

Datum
Na Staroměstské náměstí od 1. prosince až do 1. ledna (od 9:00 do 19:00, o víkendu pak od 9:00 do 20:00, stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci). Na Václavském náměstí začínají trhy 27. listopadu a končí 5. ledna.

Vánoční strom
Vánoční program na Staroměstském náměstí začne v sobotu. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v 17:15. Minulý rok tu byl strom z Malých Kyšic na Kladensku. Tyčil se do dvacetimetrové výšky.

Vánoční trhy Praha

Vídeň

Datum
Od 17. listopadu do 24. prosince (od 9:00 do 21:00, v pátek a v sobotu do 22:00) - začínají na náměstí před radnicí, další se otvírají později (před zámkem Schönbrunn končí až 26. prosince).

Vánoční trhy Vídeň

Česko skáče do zimy, napadne až 10 centimetrů sněhu

25. října 2012 v 22:12 | Peťule*
Tak na horách by prej už mělo sněžit :)))
Škoda, že ne i u nás ://
Jinovatka, zima, mráz - ilustrační foto - Veselí nad Lužnicí

Vánoce u Brada Pitta a Angeliny Jolie

22. prosince 2011 v 6:46 | *PeťulQa*
http://img.aktualne.centrum.cz/321/78/3217824-brad-pitt-a-angelina-jolie-na-premiere-filmu-salt.jpg
V populární rodince platí politika jednoho dárku pro každého, v případě dalších prezentů pak uplatňují tzv.´samovýrobu.´. Brad Pitt svým šesti dětem zakazuje sledování kreslených pohádek v televizi. Ty jsou totiž protkány reklamami na hračky a teď o Vánocích tedy nehrozí, že by se potomci nějakých dožadovaly. "Pravidlo je, že každý musí pro druhého dárek vyrobit, musí do toho vložit svůj čas. Potom, když si dárky vyměňujeme, je to skutečně moc kouzelné," pochvaluje si Pitt svůj nápad.

Vánoce v Číně

23. října 2011 v 11:09 | *PeťulQa*
Po mnoho let zde byli vánoce zakázané a tak se ani neslavili. Poslední dobou však
duch vánoc proniká i sem. V ulicích se objevuje vánoční výzdoba a přání se posílají
převážně mezi podnikateli samotnými, nebo se posílají zákazníkům. Objevuje se zde Americký
Santa Claus v podobě malého panáčka Sengtana Laozena, kterého touží mít snad každé dítě.
Nebo se také objevuje v podobě figurky vánočního starce - Dun Che Lao Ren.
V bohatších rodinách se nakupují dárky a objednávají se slavnostní večeře v restauracích,
kde takováto večeře přijde na více jak polovinu běžného měsíčního platu.
Vánoce ale jako takové se zde neslaví. Číňané slaví až Nový rok který pripadá
na datum mezi 21.lednem až 21.únorem.
Oslava Nového roku probíha snad všude. Lidé se veselí již od rána. Zapaluji se petardy a
ohňostroje, svíčky a lampióny v hojném množství.
Po celých městech se pořádají oslavy s divadelníma představeníma, tanci
a zábavou jak pro dospělé, tak pro děti.
K jídlu se podává tradiční obalovaná a opékaná zelenina, grilovaný chřest
naložený v česneku a mnoho druhů grilovaného masa.
I v číně se v tento den dodržují novoroční tradice. Jedna z nejdůležitějších je, že se
během svátků nesmí zametat a to pro to, zaby se se smetím nevymetlo i štěsti.
Aby měli lidé dlouhý život, zapalují se svíčky, které hoří 24 hodin denně.
Z domu se take vzklízí veškteré noźe a nůžky a to pro to, aby nebyla přestřihnuta ci
přeříznuta nit štěstí.
http://www.svet-bydleni.cz/Files/FckGallery/%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1%20novoro%C4%8Dn%C3%AD%20v%C3%BDzdoba.jpg

Vánoce v Polsku

9. října 2011 v 12:33 | *PeťulQa*
Vánoční čas počíná v Polsku adventem. Pro děti je to nejkrásnější doba roku, protože nade vším spočívá zvláštní tajemné kouzlo. Padající sníh vzbuzuje pocit míru. Tento čas má být prožit v klidné přípravě na velkou slavnost. Každý by se měl zamyslet sám nad sebou. Děti se zříkají sladkých dobrot nebo je dávají chudým. Ba i dospělí jsou střídmější v pití alkoholu a v kouření. Lidé zanechávají sporů a hádek, neboť vědí že přichází čas lásky. Za dlouhých zimních večerů děti vyrábějí barevné řetězy z papíru, slaměné hvězdy, ptáčky z vyfouknutých vajec a jiné ozdoby na vánoční stromeček. Konečně nastane dlouho očekávaný večer. V Polsku se věří, že čas vánoční opouští Ježíšek nebe a přijíždí na oslátku mezi lidi na zem. V každém bytě je proto připraveno pod stromečkem trochu sena pro oslíka. Ke slavnosti se shromáždí celá rodina i s prarodiči jinými příbuznými. Zhasnou světla lamp a zažehnou svíčky a prskavky na vánočním stromě. Pod stromem leží roztomilé, krásně zabalené dárky. Na každého je pamatováno, dárek dostane i ten, kdo nebyl očekáván. Někdy děti navštíví Mikuláš. Nosí červený plášť a špičatou čepici zdobenou kožešinou. Na zádech má velký ranec s dárky a tvář mu zakrývá dlouhý bílí vous. Když jsou všechny dárky rozbalené, rozezní se dům zpěvem. Za okny čekají ve všech domácnostech děti s nosíky přitisknutými na sklo. Dívají se na nebe, aby zahlédly první zářící hvězdu. Kdo ji uvidí nejdříve? Teprve tehdy, když se tahle první hvězda objeví, posadí se všichni ke sváteční večeři. Na slavnostně prostřeném stole stojí svícen, pod kterou leží groš, jenž má chránit dům před chudobou. Paní domu prostře vždy jeden příbor navíc pro neočekávaného hosta. I kdyby na dveře zaklepal úplně cizí člověk je pozván ke stolu. Před jídlem se rodina pomodlí a otec přečte z bible o narození Ježíše Krista v Betlémě. Nato přijde na stůl vánoční pečivo. Každý dá ze svého kousek sousedovy a popřeje mu při tom všechno nejlepší. Potom začne slavnostní vánoční večeře. Skládá se z nejrůznějších jídel. Začíná se polévkou z červené řepy, které se říká boršč. Chybět nesmí brambory se zelím a houby. Nejdůležitější je však ryba smažená na oleji, nejčastěji to bývá kapr. Večeře je ukončená moučníkem. Bývá to především makový koláč, potom sušené ovoce, fíky a datle. Úplně naposled přijde rozmanité cukroví. O půlnoci navštěvují lidé pastýřskou mši, nazývanou také Pasterka. Je to připomínka noci, kdy pastýři oslavovali malého Ježíše. O vánočním večeru dostávají dárky i zvířata. Nezapomíná se na ně, vždyť byly prvními svědky Ježíškova narození a je ho nejbližšími společníky ve chlévě. Legenda vypráví, že zvířátka o půlnoci promluví lidskou řečí a sdělují si jak s nimi lidé zacházejí. Také následující vánoční den se v Polsku mnoho jí a pije a všichni chodí na návštěvy k příbuzný oznámím.
http://www.svet-bydleni.cz/Files/PolskoI.JPG

Kde bude sněžit?Mapa

8. října 2011 v 9:06 | *PeťulQa*
Tak jsem se koukala na tn.cz a našla jsem tam tohle a řekla jsem si že to sem dááám :) Takže mapka kde by teď mělo sněžit.

http://image.tn.nova.cz/media/images/440xX/Oct2011/857441.jpg?d41d

Jak slaví Vánoce Ivetka Bartošová?

8. listopadu 2010 v 19:51 | *PeťulQa*
Iveta Bartošová slaví svátky se svým synem Artíkem ve své vysněné vilce v Uhříněvsi. K večeři mívají klasiku: kapra, salát a lehkou rybí polévku se zeleninou.
Jaký dárek jí udělal největší radost? "Potěší mě každý dárek a moc ráda i dárky nakupuji. Ale pravda je, že snad nejvíc mě potěšil tlakový hrnec, který mi naděli příznivci z mého fan klubu," přiznala zpěvačka s dojetím.
http://img.ella.centrum.cz/photos/2010/02/01/20-iveta-bartosova.jpg
Stromeček si pořizují živý a pěkně rostlý, aby celý pokoj krásně provoněl. Artur, který rád kreslí a prý také slušně válí šachy, má velkou radost z videokazet nebo cédéček. Rád se totiž dívá na filmové trháky.

Jak slaví Vánoce Dara Rolins?

8. listopadu 2010 v 18:27 | *PeťulQa*
Štědrý den tráví s rodiči. Takže je to prý rok co rok vlastně totéž. "Stůl se prohýbá pod čtyřmi druhy jídla a dopřáváme si až k prasknutí," přiznala Dara.
A jak je na tom s vánočními zvyky? Koledy prý nezpívá, ale poslouchají je z rádia. Pod talířem mají všichni penízky, aby se jich přes rok držely.
http://i.idnes.cz/07/033/gal/WEB198be1_Kopie_IMG_0017.jpg
Už od rána sedí u televize a sleduje všechny pohádky, které jí pořád dojímají, i když je viděla už několikrát. Dárečky prý kvůli nedostatku času kupuje každý rok už tradičně na poslední chvíli.
 
 

Reklama